Hogyan dolgozik egy X-Coach?
- A fejlesztési igény meghatározása: Az első fázisban a legfontosabb cél a kölcsönös bizalom kialakítása. Oly módon mérjük fel a kiinduló állapotot, a coachee előtt álló kihívásokat, hogy kérdéseinket ne tekintse kíváncsiskodásnak, sokkal inkább azt érezze, hogy vele vagyunk, az ő érdekében informálódunk.
- Az elérendő eredmény rögzítése: A coachee jövőképe alapján közös munkával megfogalmazzuk a célokat mérhető formában.
- A felelősség és feltételrendszer tisztázása: Mi nem a múltba nézünk, a coachingot előretekintő, a célok elérését biztosító lehetőségnek tekintjük, mely a konkrét és egyedi célok megvalósításának módját a coachee fedezteti fel. Az így megszerzett tudással a megvalósításra koncentrálunk.
- Projektek kidolgozása: Ez a fázis a „hogyanról” szól és legalább három coaching ülést ölel fel. A terv megalkotása alapvetően a coachee feladata, a coach munkája csupán a gondolkodási folyamat katalizálására, a terv elemeinek pontosítására, a várható nehézségek feltárására és legfőképpen a cselekvés biztosítására terjed ki.
- Követés, támogatás, visszajelzés: Az eredmények elérése szempontjából ez a legfontosabb szakasz. A visszajelzések során pozitív módon motiváljuk a coachee-t, kiemelt hangsúlyt fektetve a jó eredmények elismerésére, illetve a fejlesztendő területek átbeszélésére és konkrét fejlesztési program kidolgozására.
Egy X-Coach mindig a megoldásért harcol, és nem az igazáért.
Coaching területeink:
- Executive coaching
- Business coaching
- Szupervízió
- Life coaching
- Sales coaching
- Team coaching
- Megoldásközpontú coaching
- Rapid coaching
- Brief coaching
- On-the-Job coaching
- Cognitive Behavioral coaching
- Telecoaching, Narratív coaching
- Pozitív pszichológia coaching
- Provokativ coaching