Félelmeket kelt egy helyzet várható kimenetele?
A kognitív viselkedés coaching folyamatban a nyelvi megnyilvánulásaink alapján azonosítjuk be a coachee-t gátló tényezőket. Coach és coachee tudatos együttműködése révén a gátló viselkedési minták helyett a coachee új, céljait támogató viselkedési mintákat sajátít el. A folyamatban nyilvánvalóvá válik, hogy az a mód, ahogyan helyzetekre reagálunk, az értelmezésünktől függ, és nem az események egyenes következménye!
A módszer a pszichológia alapjaira támaszkodik – például használja többek közt a Pavlovi reflexeket, vagy a jutalmazott cselekvés ismétlődésének szabályát, vagy azt a felismerést, mely szerint nem a helyzet okozza érzéseinket, hanem az értelmezés (ld.: self-talk)
A kognitív viselkedés coaching leggyakoribb területei:
- Érzelmi problémák
- Képzelt problémák (félelmek, hiedelmek)
Az X-Coachok képzésük során olyan pszichológiai háttérismereteket szereztek, melyek alapján sikeresen vezetik ezt a fajta különleges coaching folyamatot is. Mikor minek higgyen? Az érzékszerveinek? Az észleléseinek? Az értelmezésnek? Mielőtt dönt, szerezzen személyes coachee élményt ebben a különleges coaching műfajban!